Towarzystwo Thule

28 lutego 2018 o 22:45

hitler-gromadaHitler, jako jeden z najokrutniejszych potworów XX wieku, wciąż budzi wiele emocji, przeważnie tych negatywnych. Jego szybki awans społeczny, zawrotna kariera polityczna dają wiele pytań, mają wiele tajemnic. Jedną z nich, która bardzo rozbudza wyobraźnie nie tylko badaczy, ale i zwykłych ludzi, jest kwestia okultyzmów, których miast się dopuścić Hitler. Wiąże się z tym faktem przynależność Hitlera do pewnego Towarzystwa, które później w większości przekształciło się w partię polityczną, stanowiącą zaplecze tyrana. Towarzystwo Thule odegrało bardzo dużą rolę w kształtowaniu się postaw nazistowskich.
Towarzystwo Thule powstało w końcowych latach I wojny światowej. Było tajną organizacją rasistowską i okultystyczną. Powstało w Monachium, a swoją nazwę zaczerpnęło od mitycznej wyspy greckiej, która miała być najbardziej wysuniętym na północ lądem. Nazwa więc nawiązywała do nordyckich kultów. Data powstania organizacji podawana jest jako przełom 1918 i 1919 roku. Na jej czele stanął Rudolf von Sebottendorf. Towarzystwo było jego areną upustu nacjonalistycznych poglądów. hitlerOficjalnie zajmowano się badaniem nad starożytnością germańską, ale tak na prawdę była to zamaskowana organizacja Zakonu Niemieckiego. Jej struktura przypominała Lożę Masońską. Należała do niej elita – profesorowie, politycy, prawnicy, urzędnicy, policjanci, arystokraci czy bogaci kupcy. Obecnie można śmiało powiedzieć, że było to stowarzyszenie propagujące zachowania rasistowskie, czy wręcz antysemickie. Do tego wszystkiego bardzo ważną rolę odgrywał okultyzm i magia. Szacuje się, że w okresie swojej „świetności” Towarzystwo mogło liczyć maksymalnie kilkaset członków. Jego symbolem była swastyka otoczona koroną promieni. Leżała ona za nagim mieczem przeplecionym gałązkami dębu. Głównym ideologiem był były członek Zakonu Niemieckiego, Alfred Rosenberg, późniejszy ideolog partii NSDAP. Członkowie towarzystwa wierzyli, że ogólnoświatowy spisek żydowski prze do opanowania świata. hitler-murTylko tajne Towarzystwo mogłoby go powstrzymać.
Thule chciało uzyskać wpływy wśród członków klasy robotniczej. Jeden z członków Towarzystwa założył DAP – Niemiecką Partię Pracy, do której należał Hitler. W ten sposób Towarzystwo dotarło do niego. W listopadzie 1919 roku Adolf Hitler został członkiem tegoż stowarzyszenia. Z partii DAP powstała NSDAP, a Hitler natchniony ideologią antysemicką i przekonaniem o wyższości jednej rasy nad drugą, mógł realizować swój okrutny plan czyszczenia ras. Towarzystwo Thule przestało istnieć wraz z powołaniem NSDAP. Warto zauważyć, że Hitler przeniósł swastykę jako symbol III Rzeszy. Oficjalny i definitywny koniec nastąpił w 1937 roku, kiedy to zdelegalizowano wszystkie loże i organizacje lożopodobne.